FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Gold Medal popcorn popper tables.
- Authorized Gold Medal dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Gold Medal 2791-00-100 popcorn popper tables
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Gold Medal 2791-00-100 Twin Kettle Pro Plant Stand (for Cornado) Modular Table System
| Manufacturer | Gold Medal Products |
|---|---|
| Model Number | 2791-00-100 |
| Manufacturer Part # | 2791-00-100 |
| Height | 36.88" |
| Width | 106.56" |
| Depth | 32.73" |
| cULus | Yes |
| UL EPH Classified | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Gold Medal Products, 2791-00-100, Twin Kettle Pro Plant Stand (for Cornado), modular table system, (2) Butterfly corn screen inserts, stainless steel parts construction, aluminum frame, casters, plastic bins, Cornados and Oil Unit kits not included, cULus, UL EPH Classified
Certifications
UL EPH Classified
This item meets or exceeds ANSI/NSF requirements and complies with United Laboratories (UL) EPH standards.
UL US & Canada
The item has been tested by Underwriters Laboratories (UL) for sanitation hazard standards and meets or exceeds expectations. The item can be used in the United States and Canada.
