FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Gold Medal display nacho cheese and chips warmers.
- Authorized Gold Medal dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Gold Medal 2781-00-000 display nacho cheese and chips warmers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Gold Medal 2781-00-000 Nachos Now™ Nachos & Nacho Cheese Dispenser Front Counter
| Manufacturer | Gold Medal Products |
|---|---|
| Model Number | 2781-00-000 |
| Manufacturer Part # | 2781-00-000 |
| Height | 47.89" |
| Width | 24.41" |
| Depth | 33.21" |
| cETLus | Yes |
| ETL-Sanitation | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Gold Medal Products, 2781-00-000, Nachos Now™ Nachos & Nacho Cheese Dispenser, front counter, countertop model, forced air crisping system for chips, separate heating system for cheese, push-button activated nacho chip dispenser, push-button activated nacho cheese dispenser, LED lighted sign, stainless steel cabinet construction, locking doors, 4” legs, 790 watts, 120v/60/1-ph, NEMA 5-15P, cETLus, ETL-Sanitation
Certifications
ETL Sanitation
The item meets or exceeds the sanitation standards set by Edison Testing Laboratories (ETL).
ETL US & Canada Listed
The item meets or exceeds ETL safety standards as well as those set by Canada and the U.S.
