Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for GI Metal pizza peels.
- Authorized GI Metal dealer, ensuring genuine commercial smallwares and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock GI Metal I-26F pizza peels
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
GI Metal I-26F Perforated Round Pizza Peel 10" X 59" 70 Overall Length
| Manufacturer | GI Metal USA Inc. |
|---|---|
| Model Number | I-26F |
| Manufacturer Part # | I-26F |
| Shape | Round |
| Blade Construction | Stainless Steel |
| Handle Construction | Stainless Steel |
| Blade Size (Long Side/Diameter) | 6" - 11" |
| Blade Size (Short Side) | 6" - 11" |
| Overall Length | 63" - 72" |
| Height | 0.5" |
| Width | 70" |
| Depth | 10" |
About this item
Product Details
Product Details
GI Metal USA Inc., I-26F, Perforated Round Pizza Peel, 10" x 59", 70 overall length, Stainless Steel
