  • Fast shipping available on in-stock GET Enterprises D8384RB-SEQ 1 - 2 qt plastic bowls
  • Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Delivery to:
Why you’ll love it
RestaurantSupply.com is your trusted source for GET Enterprises 1 - 2 qt plastic bowls.
GET Enterprises D8384RB-SEQ 57 Oz Bowl Melamine Round Break Chip Stain Scratch Resistant - 6/Case
GET Enterprises  |  MFG #: D8384RB-SEQ  |  Item #: 1415940
Item: #1415940
Technical details
Manufacturer G.E.T.
Model Number D8384RB-SEQ
Manufacturer Part # D8384RB-SEQ
Plastic Type Melamine
Shape Round
Long Side / Diameter 8" - 9"
Color Natural
Capacity (approximate) 1 Quart (32 - 63 Oz)
Height 4"
Width 8.38"
Depth 8.38"