Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for FOH wood plates.
- Authorized FOH dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock FOH SPT043NAB22 wood plates
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
FOH SPT043NAB22 Platewise® Organic Plate 13-3/4" Dia. Round
| Manufacturer | FOH® |
|---|---|
| Model Number | SPT043NAB22 |
| Manufacturer Part # | SPT043NAB22 |
| Wood Type | Bamboo |
| Size | 13" |
| Height | 1.25" |
| Width | 13.75" |
| Depth | 13.75" |
| Weight | 8.6 lbs |
| UPC | 840291019349 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
FOH®, SPT043NAB22, Platewise® Organic Plate, 13-3/4" dia., round, biodegradable, dishwasher safe, natural bamboo, melamine free (Packed By: 6 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
