Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for FOH china platters.
- Authorized FOH dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock FOH SPT027WHP12 china platters
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
FOH SPT027WHP12 Promotional Pricing May Be Available! Contact Your FOH® Sales Representative For Details! Dish
| Manufacturer | FOH® |
|---|---|
| Model Number | SPT027WHP12 |
| Manufacturer Part # | SPT027WHP12 |
| Short Side | 4" |
| Shape | Oval |
| Long Side / Diameter | 25" |
| Construction | Porcelain |
| Height | 1.5" |
| Width | 4.25" |
| Depth | 25" |
| Weight | 15.43 lbs |
| UPC | 840291007766 |
About this item
Product Details
Product Details
FOH®, SPT027WHP12, Promotional pricing may be available! Contact your FOH® sales representative for details! Dish, 3-1/2 cups (28 oz.), 25" x 4" x 1-1/2", long, oval, porcelain (Packed By: 6 Each Per Case)
