Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for FOH china platters.
- Authorized FOH dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock FOH SPT025WHP12 china platters
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
FOH SPT025WHP12 Dish 11 Oz. 14" X 3-1/2" X 1-1/2"
| Manufacturer | FOH® |
|---|---|
| Model Number | SPT025WHP12 |
| Manufacturer Part # | SPT025WHP12 |
| Short Side | 3" |
| Long Side / Diameter | 14" |
| Shape | Oval |
| Construction | Porcelain |
| Height | 1.5" |
| Width | 3.5" |
| Depth | 14" |
| Weight | 7.94 lbs |
| UPC | 840291007742 |
About this item
Product Details
Product Details
FOH®, SPT025WHP12, Dish, 11 oz., 14" x 3-1/2" x 1-1/2", long, oval, porcelain (Packed By: 6 Each Per Case)
