Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for FOH placemats.
- Authorized FOH dealer, ensuring genuine commercial tabletop and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock FOH RTL013TAV83 placemats
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
FOH RTL013TAV83 Metroweave® Placemat 17-1/2" X 11-3/4" Rectangle
| Manufacturer | FOH® |
|---|---|
| Model Number | RTL013TAV83 |
| Manufacturer Part # | RTL013TAV83 |
| Shape | Rectangular |
| Material | Vinyl |
| Long Side / Diameter | 17" |
| Short Side | 11" |
| Width | 11.75" |
| Depth | 17.5" |
| Weight | 2.2 lbs |
| UPC | 840291018366 |
About this item
Product Details
Product Details
FOH®, RTL013TAV83, Metroweave® Placemat, 17-1/2" x 11-3/4", rectangle, stain/fade/bacteria/heat resistant (up to 300°F), woven vinyl, large basketweave, rush, tan (Packed By: 12 Each Per Case)
