Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for FOH placemats.
- Authorized FOH dealer, ensuring genuine commercial tabletop and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock FOH RTL002TAV83 placemats
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
FOH RTL002TAV83 Metroweave® Placemat 24" X 16-1/4" Rectangle
| Manufacturer | FOH® |
|---|---|
| Model Number | RTL002TAV83 |
| Manufacturer Part # | RTL002TAV83 |
| Shape | Rectangular |
| Material | Vinyl |
| Long Side / Diameter | 24" |
| Short Side | 16" |
| Width | 16.25" |
| Depth | 24" |
| Weight | 4.63 lbs |
| UPC | 840291018304 |
About this item
Product Details
Product Details
FOH®, RTL002TAV83, Metroweave® Placemat, 24" x 16-1/4", rectangle, stain/fade/bacteria/heat resistant (up to 300°F), woven vinyl, large basketweave, rush, tan (Packed By: 12 Each Per Case)
