Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for FOH metal storage jar and ingredient canisters.
- Authorized FOH dealer, ensuring genuine commercial storage and transport and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock FOH RJR028BSS23 metal storage jar and ingredient canisters
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
FOH RJR028BSS23 Round Brushed Stainless Jar With Lid Silver With Matte Black Lid
| Manufacturer | FOH® |
|---|---|
| Model Number | RJR028BSS23 |
| Manufacturer Part # | RJR028BSS23 |
| Material | Stainless Steel |
| Height | 4.25" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 2.5" |
| Weight | 3.96 lbs |
| UPC | 840291030733 |
About this item
Product Details
Product Details
FOH®, RJR028BSS23, Round Brushed Stainless Jar with Lid - Silver with Matte Black Lid, includes one DMU020BSS22 10oz Round Stainless Holder - Silver, and one RJR024BKS23-LID Brushed Stainless Jar Lid - Matte Black [Kitted] (Packed By: 12 Each Per Case)
