Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for FOH plastic tabletop baskets.
- Authorized FOH dealer, ensuring genuine commercial tabletop and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock FOH RBA005GYV22 plastic tabletop baskets
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
FOH RBA005GYV22 Promotional Pricing May Be Available! Contact Your FOH® Sales Representative For Details! Metroweave® Basket
| Manufacturer | FOH® |
|---|---|
| Model Number | RBA005GYV22 |
| Manufacturer Part # | RBA005GYV22 |
| Shape | Rectangular |
| Plastic Type | Vinyl |
| Color | Gray |
| Height | 2.25" |
| Width | 4.25" |
| Depth | 7.5" |
| Weight | 0.44 lbs |
| UPC | 840291037626 |
About this item
Product Details
Product Details
FOH®, RBA005GYV22, Promotional pricing may be available! Contact your FOH® sales representative for details! Metroweave® Basket, 7-1/2"L x 4"W x 2"H, rectangular, stain/fade/bacteria/heat resistant (up to 300°F), basketweave woven vinyl, mesh grey (Packed By: 6 Each Per Case)
