Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for FOH disposable utensils.
- Authorized FOH dealer, ensuring genuine commercial tabletop and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock FOH FSS015NAW28 disposable utensils
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
FOH FSS015NAW28 Promotional Pricing May Be Available! Contact Your FOH® Sales Representative For Details! Servewise™ Disposable Spoon - cs
| Manufacturer | FOH® |
|---|---|
| Model Number | FSS015NAW28 |
| Manufacturer Part # | FSS015NAW28 |
| Type | Spoon |
| Width | 1.5" |
| Depth | 6.25" |
| Weight | 1.54 lbs |
| UPC | 840291023568 |
| Oven Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
FOH®, FSS015NAW28, Promotional pricing may be available! Contact your FOH® sales representative for details! Servewise™ Disposable Spoon, 6-1/4", microwave & oven safe up to 45 minutes at 350°, biodegradable & compostable, poplar & pine wood (200 each per case) (Packed By: Cs)
Certifications
Certifications
Oven Safe
This product is safe for use in ovens and can withstand high cooking temperatures without damage.
