Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for FOH china plates.
- Authorized FOH dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock FOH DSP036GRP23 china plates
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
FOH DSP036GRP23 Artefact™ Plate 7.5" Dia. Round
| Manufacturer | FOH® |
|---|---|
| Model Number | DSP036GRP23 |
| Manufacturer Part # | DSP036GRP23 |
| Size | 7.500" = 7-1/2" |
| Rim Style | Coupe Rim |
| Shape | Round |
| Material | Porcelain |
| Height | 0.75" |
| Width | 7.25" |
| Depth | 7.5" |
| Weight | 8.82 lbs |
| UPC | 840291057105 |
About this item
Product Details
Product Details
FOH®, DSP036GRP23, Artefact™ Plate, 7.5" dia., round, coupe rim, porcelain, reactive finish, moss (Packed By: 12 Each Per Case)
