Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for FOH china plates.
- Authorized FOH dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock FOH DSP015WHP13 china plates
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
FOH DSP015WHP13 Ellipse™ Plate 9" X 7-1/2" Oval
| Manufacturer | FOH® |
|---|---|
| Model Number | DSP015WHP13 |
| Manufacturer Part # | DSP015WHP13 |
| Material | Porcelain |
| Rim Style | Coupe Rim |
| Shape | Oval |
| Size | 9.000" = 9" |
| Height | 1.25" |
| Width | 7.5" |
| Depth | 9" |
| Weight | 17.64 lbs |
| UPC | 840291009319 |
About this item
Product Details
Product Details
FOH®, DSP015WHP13, Ellipse™ Plate, 9" x 7-1/2", oval, coupe sides, rounded edged, porcelain (Packed By: 12 Each Per Case)
