Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for FOH china plates.
- Authorized FOH dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock FOH DOS029MUP22 china plates
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
FOH DOS029MUP22 Kiln® Plate 11" Dia. X 1-3/4"H Round
| Manufacturer | FOH® |
|---|---|
| Model Number | DOS029MUP22 |
| Manufacturer Part # | DOS029MUP22 |
| Size | 11.000" = 11" |
| Shape | Round |
| Material | Porcelain |
| Height | 1.75" |
| Width | 11" |
| Depth | 11" |
| Weight | 14.1 lbs |
| UPC | 840291038944 |
About this item
Product Details
Product Details
FOH®, DOS029MUP22, Kiln® Plate, 11" dia. x 1-3/4"H, round, porcelain, glazed finish, mushroom (Packed By: 6 Each Per Case)

