Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for FOH china plates.
- Authorized FOH dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock FOH DOS016WHP12 china plates
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
FOH DOS016WHP12 Monaco Plate 12-1/2" Dia. Round
| Manufacturer | FOH® |
|---|---|
| Model Number | DOS016WHP12 |
| Manufacturer Part # | DOS016WHP12 |
| Material | Porcelain |
| Rim Style | Wide Rim |
| Shape | Round |
| Size | 12.500" = 12-1/2" |
| Height | 1" |
| Width | 12.5" |
| Depth | 12.5" |
| Weight | 16.53 lbs |
| UPC | 840291009562 |
About this item
Product Details
Product Details
FOH®, DOS016WHP12, Monaco Plate, 12-1/2" dia., round, wide rim, porcelain (Packed By: 6 Each Per Case)
