Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for FOH china plates.
- Authorized FOH dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock FOH DDP044WHP21 china plates
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
FOH DDP044WHP21 Canvas® Plate 13" X 7" X 1/2" Rectangular
| Manufacturer | FOH® |
|---|---|
| Model Number | DDP044WHP21 |
| Manufacturer Part # | DDP044WHP21 |
| Shape | Rectangular |
| Edge Type | Curved Edge |
| Size | 13.000" = 13" |
| Material | Porcelain |
| Height | 0.75" |
| Width | 7" |
| Depth | 13" |
| Weight | 10.36 lbs |
| UPC | 840291019776 |
About this item
Product Details
Product Details
FOH®, DDP044WHP21, Canvas® Plate, 13" x 7" x 1/2", rectangular, curved edges, porcelain (Packed By: 4 Each Per Case)
