Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for FOH wood plates.
- Authorized FOH dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock FOH DDP043NAB22 wood plates
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
FOH DDP043NAB22 Platewise® Organic Plate 10-1/2" Dia. Round
| Manufacturer | FOH® |
|---|---|
| Model Number | DDP043NAB22 |
| Manufacturer Part # | DDP043NAB22 |
| Size | 10" |
| Wood Type | Bamboo |
| Height | 1.25" |
| Width | 10.5" |
| Depth | 10.5" |
| Weight | 4.41 lbs |
| UPC | 840291019356 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
FOH®, DDP043NAB22, Platewise® Organic Plate, 10-1/2" dia., round, biodegradable, dishwasher safe, natural bamboo, melamine free (Packed By: 6 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
