Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for FOH plate covers and cloches.
- Authorized FOH dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock FOH DCV006CLT28 plate covers and cloches
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
FOH DCV006CLT28 Promotional Pricing May Be Available! Contact Your FOH® Sales Representative For Details! Buffet Essentials Cloche
| Manufacturer | FOH® |
|---|---|
| Model Number | DCV006CLT28 |
| Manufacturer Part # | DCV006CLT28 |
| Size (approximate) | 10" - 11" |
| Construction | Plastic |
| Shape | Round |
| Color | Clear |
| Height | 5.75" |
| Width | 11" |
| Depth | 11" |
| Weight | 1.76 lbs |
| UPC | 00840291051547 |
About this item
Product Details
Product Details
FOH®, DCV006CLT28, Promotional pricing may be available! Contact your FOH® sales representative for details! Buffet Essentials Cloche, 11" dia., round, with knob handle, plastic, clear (Packed By: 1 Each)

