Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for FOH china bowls 33-64 oz.
- Authorized FOH dealer, ensuring genuine commercial tabletop and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock FOH DBO161WHP21 china bowls 33-64 oz
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
FOH DBO161WHP21 Artefact™ Bowl 48 Oz. 8-3/4" Dia. X 2-3/4"H
| Manufacturer | FOH® |
|---|---|
| Model Number | DBO161WHP21 |
| Manufacturer Part # | DBO161WHP21 |
| Type | General Usage |
| Material | Porcelain |
| Geometric Shape | Round |
| Size | 8" |
| Height | 2.75" |
| Width | 8" |
| Depth | 8.75" |
| Weight | 7.71 lbs |
| UPC | 840291035813 |
About this item
Product Details
Product Details
FOH®, DBO161WHP21, Artefact™ Bowl, 48 oz., 8-3/4" dia. x 2-3/4"H, round, porcelain, white (Packed By: 4 Each Per Case)
