Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for FOH 0 - 8 oz china bowls.
- Authorized FOH dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock FOH DBO148WHP22 0 - 8 oz china bowls
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
FOH DBO148WHP22 Tides™ Bowl 6 Oz. 6" X 4-1/4" X 1-1/2"
| Manufacturer | FOH® |
|---|---|
| Model Number | DBO148WHP22 |
| Manufacturer Part # | DBO148WHP22 |
| Size | 6" |
| Geometric Shape | Oval |
| Material | Porcelain |
| Type | General Usage |
| Height | 1.75" |
| Width | 4.5" |
| Depth | 6" |
| Weight | 3.52 lbs |
| UPC | 840291026491 |
About this item
Product Details
Product Details
FOH®, DBO148WHP22, Tides™ Bowl, 6 oz., 6" x 4-1/4" x 1-1/2", oval, porcelain, superwhite glaze, white (Packed By: 6 Each Per Case)
