Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for FOH china bowls 17-32 oz.
- Authorized FOH dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock FOH DBO146BKP21 china bowls 17-32 oz
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
FOH DBO146BKP21 Tides™ Bowl 30 Oz. 10" X 7-1/2"
| Manufacturer | FOH® |
|---|---|
| Model Number | DBO146BKP21 |
| Manufacturer Part # | DBO146BKP21 |
| Type | General Usage |
| Geometric Shape | Oval |
| Size | 10" |
| Material | Porcelain |
| Height | 2.75" |
| Width | 7.75" |
| Depth | 10" |
| Weight | 7.72 lbs |
| UPC | 840291025739 |
About this item
Product Details
Product Details
FOH®, DBO146BKP21, Tides™ Bowl, 30 oz., 10" x 7-1/2", oval, porcelain, semi-matte glaze, mussel (Packed By: 4 Each Per Case)
