Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for FOH china bowls 17-32 oz.
- Authorized FOH dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock FOH DBO143MUP23 china bowls 17-32 oz
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
FOH DBO143MUP23 Kiln® Bowl 21 Oz. 6" Dia. X 2-3/4"H
| Manufacturer | FOH® |
|---|---|
| Model Number | DBO143MUP23 |
| Manufacturer Part # | DBO143MUP23 |
| Type | General Usage |
| Geometric Shape | Round |
| Material | Porcelain |
| Size | 6" |
| Height | 2.75" |
| Width | 5.75" |
| Depth | 6" |
| Weight | 12.12 lbs |
| UPC | 840291039187 |
About this item
Product Details
Product Details
FOH®, DBO143MUP23, Kiln® Bowl, 21 oz., 6" dia. x 2-3/4"H, round, porcelain, glazed finish, mushroom (Packed By: 12 Each Per Case)

