Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for FOH china baking dishes.
- Authorized FOH dealer, ensuring genuine commercial tabletop and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock FOH DBO138BKC23 china baking dishes
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
FOH DBO138BKC23 Kiln® Ovenware Dish 14 Oz. 6-1/4" X 5-1/4" X 1-3/4"
| Manufacturer | FOH® |
|---|---|
| Model Number | DBO138BKC23 |
| Manufacturer Part # | DBO138BKC23 |
| Long Side / Diameter (approximate) | 6" |
| Short Side (approximate) | 5" |
| Shape | Square |
| Construction | Ceramic |
| Height | 1.75" |
| Width | 5.25" |
| Depth | 6.5" |
| Weight | 13.88 lbs |
| UPC | 840291024565 |
About this item
Product Details
Product Details
FOH®, DBO138BKC23, Kiln® Ovenware Dish, 14 oz., 6-1/4" x 5-1/4" x 1-3/4", square, without lid, heat resistant up to 500°F, vitrified stoneware, black (Packed By: 12 Each Per Case)
