Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for FOH china baking dishes.
- Authorized FOH dealer, ensuring genuine commercial tabletop and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock FOH DBO134BKC23 china baking dishes
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
FOH DBO134BKC23 Kiln® Ovenware Dish 7 Oz. 5-1/4" X 4" X 2"
| Manufacturer | FOH® |
|---|---|
| Model Number | DBO134BKC23 |
| Manufacturer Part # | DBO134BKC23 |
| Construction | Ceramic |
| Long Side / Diameter (approximate) | 5" |
| Shape | Round |
| Height | 2.5" |
| Width | 4" |
| Depth | 5" |
| Weight | 9.7 lbs |
| UPC | 840291024497 |
About this item
Product Details
Product Details
FOH®, DBO134BKC23, Kiln® Ovenware Dish, 7 oz., 5-1/4" x 4" x 2", round, with lid, heat resistant up to 500°F, vitrified stoneware, black (Packed By: 12 Each Per Case)
