Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for FOH 0 - 8 oz china bowls.
- Authorized FOH dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock FOH DBO131WHP23 0 - 8 oz china bowls
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
FOH DBO131WHP23 Ellipse™ Bowl 4 Oz. 5-1/4" X 3-3/4" X 2"
| Manufacturer | FOH® |
|---|---|
| Model Number | DBO131WHP23 |
| Manufacturer Part # | DBO131WHP23 |
| Size | 5" |
| Type | General Usage |
| Material | Porcelain |
| Geometric Shape | Oval |
| Height | 1.75" |
| Width | 3.75" |
| Depth | 5.25" |
| Weight | 4.85 lbs |
| UPC | 840291023315 |
About this item
Product Details
Product Details
FOH®, DBO131WHP23, Ellipse™ Bowl, 4 oz., 5-1/4" x 3-3/4" x 2", slanted, oval coupe sides, rounded edged, porcelain (Packed By: 12 Each Per Case)
