Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for FOH china bowls 17-32 oz.
- Authorized FOH dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock FOH DBO111WHP21 china bowls 17-32 oz
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
FOH DBO111WHP21 Ellipse™ Bowl 18 Oz. 10" X 7" X 3-1/4"
| Manufacturer | FOH® |
|---|---|
| Model Number | DBO111WHP21 |
| Manufacturer Part # | DBO111WHP21 |
| Type | General Usage |
| Size | 10" |
| Material | Porcelain |
| Geometric Shape | Oval |
| Height | 3.25" |
| Width | 7" |
| Depth | 10" |
| Weight | 7.28 lbs |
| UPC | 840291020130 |
About this item
Product Details
Product Details
FOH®, DBO111WHP21, Ellipse™ Bowl, 18 oz., 10" x 7" x 3-1/4", slanted, oval coupe sides, rounded edged, porcelain (Packed By: 4 Each Per Case)
