Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for FOH china bowls 33-64 oz.
- Authorized FOH dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock FOH DBO110WHP20 china bowls 33-64 oz
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
FOH DBO110WHP20 Ellipse™ Bowl 36 Oz. 13" X 9-1/2" X 4-1/2"
| Manufacturer | FOH® |
|---|---|
| Model Number | DBO110WHP20 |
| Manufacturer Part # | DBO110WHP20 |
| Size | 13" |
| Geometric Shape | Oval |
| Type | General Usage |
| Material | Porcelain |
| Height | 4.5" |
| Width | 9.25" |
| Depth | 13" |
| Weight | 7.5 lbs |
| UPC | 840291020147 |
About this item
Product Details
Product Details
FOH®, DBO110WHP20, Ellipse™ Bowl, 36 oz., 13" x 9-1/2" x 4-1/2", slanted, oval coupe sides, rounded edged, porcelain (Packed By: 2 Each Per Case)
