Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for FOH wood bowls.
- Authorized FOH dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock FOH DBO094BBB22 wood bowls
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
FOH DBO094BBB22 Promotional Pricing May Be Available! Contact Your FOH® Sales Representative For Details! Platewise® Bowl
| Manufacturer | FOH® |
|---|---|
| Model Number | DBO094BBB22 |
| Manufacturer Part # | DBO094BBB22 |
| Size | 6" |
| Wood Type | Bamboo |
| Height | 2.75" |
| Width | 6" |
| Depth | 6" |
| Weight | 2.65 lbs |
| UPC | 840291019448 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
FOH®, DBO094BBB22, Promotional pricing may be available! Contact your FOH® sales representative for details! Platewise® Bowl, 36 oz., 6" x 6" x 2-1/4", square, biodegradable, dishwasher safe, natural bamboo, melamine free, Kidwise™ (Packed By: 6 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
