Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for FOH 0 - 8 oz china bowls.
- Authorized FOH dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock FOH DBO053WHP22 0 - 8 oz china bowls
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
FOH DBO053WHP22 Monaco Bowl 7 Oz. 11-1/2" Dia. X 2-1/4"
| Manufacturer | FOH® |
|---|---|
| Model Number | DBO053WHP22 |
| Manufacturer Part # | DBO053WHP22 |
| Geometric Shape | Round |
| Material | Porcelain |
| Type | General Usage |
| Size | 11" |
| Height | 2.25" |
| Width | 11.5" |
| Depth | 11.5" |
| Weight | 18.74 lbs |
| UPC | 840291011411 |
About this item
Product Details
Product Details
FOH®, DBO053WHP22, Monaco Bowl, 7 oz., 11-1/2" dia. x 2-1/4", round, wide rim, porcelain (Packed By: 6 Each Per Case)
