Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for FOH glass soup salad pasta cereal bowls.
- Authorized FOH dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock FOH DBO051CLG20 glass soup salad pasta cereal bowls
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
FOH DBO051CLG20 Kaleidoscope® Bowl 13-1/2 Cups 11-3/4" Dia. X 6-1/2"
| Manufacturer | FOH® |
|---|---|
| Model Number | DBO051CLG20 |
| Manufacturer Part # | DBO051CLG20 |
| Size | 11" |
| Color | Clear |
| Height | 6.5" |
| Width | 11.75" |
| Depth | 11.75" |
| Weight | 8.15 lbs |
| UPC | 840291010162 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
FOH®, DBO051CLG20, Kaleidoscope® Bowl, 13-1/2 cups, 11-3/4" dia. x 6-1/2", round, slanted, chip-resistant, dishwasher safe, textured glass (Packed By: 2 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
