Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for FOH glass soup salad pasta cereal bowls.
- Authorized FOH dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock FOH DBO049CLG22 glass soup salad pasta cereal bowls
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
FOH DBO049CLG22 Kaleidoscope® Bowl 3-1/2 Cups 7-1/4" Dia. X 4-1/4"
| Manufacturer | FOH® |
|---|---|
| Model Number | DBO049CLG22 |
| Manufacturer Part # | DBO049CLG22 |
| Color | Clear |
| Size | 7" |
| Height | 4.25" |
| Width | 7.25" |
| Depth | 7.25" |
| Weight | 8.81 lbs |
| UPC | 840291010148 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
FOH®, DBO049CLG22, Kaleidoscope® Bowl, 3-1/2 cups, 7-1/4" dia. x 4-1/4", round, slanted, chip-resistant, dishwasher safe, textured glass (Packed By: 6 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
