Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for FOH glass soup salad pasta cereal bowls.
- Authorized FOH dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock FOH DBO046CLG23 glass soup salad pasta cereal bowls
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
FOH DBO046CLG23 Kaleidoscope® Bowl 8 Oz. 5" Dia. X 3-3/4"
| Manufacturer | FOH® |
|---|---|
| Model Number | DBO046CLG23 |
| Manufacturer Part # | DBO046CLG23 |
| Color | Clear |
| Size | 5" |
| Height | 3.5" |
| Width | 5" |
| Depth | 5" |
| Weight | 8.81 lbs |
| UPC | 840291010124 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
FOH®, DBO046CLG23, Kaleidoscope® Bowl, 8 oz., 5" dia. x 3-3/4", round, slanted, footed, chip-resistant, dishwasher safe, textured glass (Packed By: 12 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
