Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for FOH china bowls 65-96 oz.
- Authorized FOH dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock FOH DBO026WHP22 china bowls 65-96 oz
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
FOH DBO026WHP22 Spiral® Bowl 10 Cups (80 Oz.) 11-1/2" Dia. X 3-1/4"
| Manufacturer | FOH® |
|---|---|
| Model Number | DBO026WHP22 |
| Manufacturer Part # | DBO026WHP22 |
| Material | Porcelain |
| Geometric Shape | Round |
| Type | General Usage |
| Size | 11" |
| Height | 3.5" |
| Width | 11.5" |
| Depth | 11.5" |
| Weight | 22 lbs |
| UPC | 840291006264 |
About this item
Product Details
Product Details
FOH®, DBO026WHP22, Spiral® Bowl, 10 cups (80 oz.), 11-1/2" dia. x 3-1/4", round, wide, porcelain, white (Packed By: 6 Each Per Case)
