RestaurantSupply.com is your trusted source for FOH glass soup salad pasta cereal bowls.
- Authorized FOH dealer, ensuring genuine commercial tabletop and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock FOH DBO018FRG23 glass soup salad pasta cereal bowls
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
FOH DBO018FRG23 Arctic™ Organic Bowl 8 Oz. 5-1/2" Dia.
| Manufacturer | FOH® |
|---|---|
| Model Number | DBO018FRG23 |
| Manufacturer Part # | DBO018FRG23 |
| Size | 5" |
| Color | Frosted |
| Height | 1.25" |
| Width | 5.5" |
| Depth | 5.5" |
| Weight | 6.83 lbs |
| UPC | 840291010674 |
| Stackable | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
FOH®, DBO018FRG23, Arctic™ Organic Bowl, 8 oz., 5-1/2" dia., round, stackable, textured glass, frosted (Packed By: 12 Each Per Case)
Certifications
Certifications
Stackable
Designed for efficiency, this item is stackable to save storage space and enhance organization.
