Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for FOH china bowls 33-64 oz.
- Authorized FOH dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock FOH DBO007WHP22 china bowls 33-64 oz
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
FOH DBO007WHP22 Spiral® Bowl 5 Cups (40 Oz.) 8-1/4" Dia. X 2"
| Manufacturer | FOH® |
|---|---|
| Model Number | DBO007WHP22 |
| Manufacturer Part # | DBO007WHP22 |
| Size | 8" |
| Geometric Shape | Round |
| Type | General Usage |
| Material | Porcelain |
| Height | 2.5" |
| Width | 8.25" |
| Depth | 8.25" |
| Weight | 9.25 lbs |
| UPC | 840291004222 |
About this item
Product Details
Product Details
FOH®, DBO007WHP22, Spiral® Bowl, 5 cups (40 oz.), 8-1/4" dia. x 2", round, wide, porcelain, white (Packed By: 6 Each Per Case)
