Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for FOH china plates.
- Authorized FOH dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock FOH DBB000WHP13 china plates
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
FOH DBB000WHP13 Ellipse™ Plate 6-1/2" X 5-1/2" Oval
| Manufacturer | FOH® |
|---|---|
| Model Number | DBB000WHP13 |
| Manufacturer Part # | DBB000WHP13 |
| Material | Porcelain |
| Rim Style | Coupe Rim |
| Size | 6.500" = 6-1/2" |
| Shape | Oval |
| Height | 0.75" |
| Width | 5.5" |
| Depth | 6.5" |
| Weight | 6.83 lbs |
| UPC | 840291009326 |
About this item
Product Details
Product Details
FOH®, DBB000WHP13, Ellipse™ Plate, 6-1/2" x 5-1/2", oval, coupe sides, rounded edged, porcelain (Packed By: 12 Each Per Case)
