Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for FOH wood plates.
- Authorized FOH dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock FOH DAP068BBB23 wood plates
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
FOH DAP068BBB23 Promotional Pricing May Be Available! Contact Your FOH® Sales Representative For Details! Platewise® Plate
| Manufacturer | FOH® |
|---|---|
| Model Number | DAP068BBB23 |
| Manufacturer Part # | DAP068BBB23 |
| Size | 5" |
| Wood Type | Bamboo |
| Height | 0.75" |
| Width | 5" |
| Depth | 5" |
| Weight | 2.43 lbs |
| UPC | 840291023193 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
FOH®, DAP068BBB23, Promotional pricing may be available! Contact your FOH® sales representative for details! Platewise® Plate, 5" x 5", square, biodegradable, dishwasher safe, natural bamboo, melamine free, Mod® (Packed By: 12 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
