Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for FOH wood plates.
- Authorized FOH dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock FOH DAP066BBB23 wood plates
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
FOH DAP066BBB23 Promotional Pricing May Be Available! Contact Your FOH® Sales Representative For Details! Platewise® Plate
| Manufacturer | FOH® |
|---|---|
| Model Number | DAP066BBB23 |
| Manufacturer Part # | DAP066BBB23 |
| Size | 6" |
| Wood Type | Bamboo |
| Height | 0.75" |
| Width | 6.5" |
| Depth | 6.5" |
| Weight | 3.75 lbs |
| UPC | 840291022318 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
FOH®, DAP066BBB23, Promotional pricing may be available! Contact your FOH® sales representative for details! Platewise® Plate, 6-1/2" x 6-1/2", square, biodegradable, dishwasher safe, natural bamboo, melamine free, Mod® (Packed By: 12 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
