Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for FOH disposable plates.
- Authorized FOH dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock FOH DAP063NAW28 disposable plates
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
FOH DAP063NAW28 Servewise™ Disposable Plate 3 Oz. 4-1/2" X 4-1/2" X 3/4"H - cs
| Manufacturer | FOH® |
|---|---|
| Model Number | DAP063NAW28 |
| Manufacturer Part # | DAP063NAW28 |
| Environmental | Biodegradable |
| Construction | Wood |
| Short Side | 4" |
| Shape | Square |
| Long Side / Diameter | 4" |
| Color | Natural |
| Height | 0.5" |
| Width | 4.5" |
| Depth | 4.5" |
| Weight | 3.3 lbs |
| UPC | 840291020635 |
| Oven Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
FOH®, DAP063NAW28, Servewise™ Disposable Plate, 3 oz., 4-1/2" x 4-1/2" x 3/4"H, microwave & oven safe up to 45 minutes at 350°, biodegradable & compostable, poplar & pine wood (200 each per case) (Packed By: Cs)
Certifications
Certifications
Oven Safe
This product is safe for use in ovens and can withstand high cooking temperatures without damage.
