Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for FOH china plates.
- Authorized FOH dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock FOH DAP011WHP13 china plates
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
FOH DAP011WHP13 Kyoto™ Plate 8-1/2" X 8-1/2" Square
| Manufacturer | FOH® |
|---|---|
| Model Number | DAP011WHP13 |
| Manufacturer Part # | DAP011WHP13 |
| Shape | Square |
| Size | 8.500" = 8-1/2" |
| Material | Porcelain |
| Height | 0.75" |
| Width | 8.5" |
| Depth | 8.5" |
| Weight | 18.74 lbs |
| UPC | 840291009371 |
About this item
Product Details
Product Details
FOH®, DAP011WHP13, Kyoto™ Plate, 8-1/2" x 8-1/2", square, linear design, porcelain (Packed By: 12 Each Per Case)
