Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for FOH serving tongs.
- Authorized FOH dealer, ensuring genuine commercial tabletop and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock FOH BUT028BBB23 serving tongs
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
FOH BUT028BBB23 Bali Tongs 7-1/4"L Hand Wash Only
| Manufacturer | FOH® |
|---|---|
| Model Number | BUT028BBB23 |
| Manufacturer Part # | BUT028BBB23 |
| Material | Wood / Bamboo |
| Size | 6 - 7" |
| Width | 1" |
| Depth | 7.25" |
| Weight | 0.66 lbs |
| UPC | 840291018526 |
| Hand Wash Only | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
FOH®, BUT028BBB23, Bali Tongs, 7-1/4"L, hand wash only, bamboo, natural (Packed By: 12 Each Per Case)
Certifications
Hand Wash Only
This item is not dishwasher safe and must be washed by hand to preserve its quality and durability.
