Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for FOH bulb type heat lamps.
- Authorized FOH dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock FOH BTC059BKS18 bulb type heat lamps
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
FOH BTC059BKS18 Smart Buffet Ware® T-Collection Double Heat Lamp Matte Black
| Manufacturer | FOH® |
|---|---|
| Model Number | BTC059BKS18 |
| Manufacturer Part # | BTC059BKS18 |
| Bulb Qty | 2 Bulbs |
| Height | 30" |
| Width | 13.5" |
| Depth | 18.75" |
| UPC | 840291072108 |
About this item
Product Details
Product Details
FOH®, BTC059BKS18, Smart Buffet Ware® T-Collection Double Heat Lamp, Matte Black, iincludes one BTC005BKS18 T-Collection Double Heat Lamp, 110v, Matte Black and one PTC000BKF18 T-Collection Heat Lamp, 230v Power Cable [Kitted] (Packed By: 1 Each)
