Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for FOH beverage ice displays.
- Authorized FOH dealer, ensuring genuine commercial storage and transport and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock FOH BHO135COV21 beverage ice displays
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
FOH BHO135COV21 1/2 Size Metroweave Housing/Pan Set Deep Mesh Copper Includes One BHO130COV21 1/2 Size Metroweave® Housing Deep Mesh Copper
| Manufacturer | FOH® |
|---|---|
| Model Number | BHO135COV21 |
| Manufacturer Part # | BHO135COV21 |
| Construction | Plastic |
| Shape | Rectangular |
| Type | Complete |
| Short Side | 11 Inches (and Under) |
| Long Side | 12" - 23" |
| Height | 5.75" |
| Width | 10.5" |
| Depth | 13" |
| Weight | 6.48 lbs |
| UPC | 840291041913 |
About this item
Product Details
Product Details
FOH®, BHO135COV21, 1/2 Size Metroweave Housing/Pan Set - Deep - Mesh Copper, includes one BHO130COV21 1/2 Size Metroweave® Housing - Deep - Mesh Copper, and one BHO096CLT21 1/2 Size Pan - Deep [Kitted] (Packed By: 4 Each Per Case)
