Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for FOH soup chafers and marmites.
- Authorized FOH dealer, ensuring genuine commercial tabletop and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock FOH BCH168MUS98 soup chafers and marmites
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
FOH BCH168MUS98 Smart Buffet Ware® Soup Station Kit With Hinged Slotted Lid
| Manufacturer | FOH® |
|---|---|
| Model Number | BCH168MUS98 |
| Manufacturer Part # | BCH168MUS98 |
| Construction | Stainless Steel |
| Cover | Hinged Cover |
| Height | 10" |
| Width | 15.5" |
| Depth | 15.5" |
| UPC | 840291074522 |
About this item
Product Details
Product Details
FOH®, BCH168MUS98, Smart Buffet Ware® Soup Station Kit with Hinged Slotted Lid, includes one BCH053MSS18 15.5" round, stainless steel, Soup Station Collar and one BCH166BSS18 4.4 qt stainless steel, Bain-Marie with Hinged Slotted Lid [Kitted], silver, Buffetware (Packed By: 1 Each)
