Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for FOH metal compartment plates and platters.
- Authorized FOH dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock FOH BBO047WHU18 metal compartment plates and platters
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
FOH BBO047WHU18 Smart Buffet Ware® Domino Divided Bowl 10.75" X 5.75" 2.5
| Manufacturer | FOH® |
|---|---|
| Model Number | BBO047WHU18 |
| Manufacturer Part # | BBO047WHU18 |
| Shape | Rectangular |
| Size | 9" |
| Compartments | 2 Compartment |
| Height | 3.5" |
| Width | 5.75" |
| Depth | 10.75" |
| UPC | 840291068156 |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
FOH®, BBO047WHU18, Smart Buffet Ware® Domino Divided Bowl, 10.75" x 5.75", 2.5, qt., Coated White, Aluminum, Rectangle, White, Domino (Packed By: 1 Each)
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
