Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for FOH metal bowls 7 - 10 qt.
- Authorized FOH dealer, ensuring genuine commercial tabletop and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock FOH BBO040BSS28 metal bowls 7 - 10 qt
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
FOH BBO040BSS28 Soho Bowl 350 Oz. 14-1/2" Dia. X 4-1/2"H
| Manufacturer | FOH® |
|---|---|
| Model Number | BBO040BSS28 |
| Manufacturer Part # | BBO040BSS28 |
| Long Side / Diameter | 12" - 16" |
| Shape | Round |
| Material | Stainless Steel |
| Height | 4.5" |
| Width | 14.5" |
| Depth | 14.5" |
| Weight | 3.86 lbs |
| UPC | 840291045065 |
About this item
Product Details
Product Details
FOH®, BBO040BSS28, Soho Bowl, 350 oz., 14-1/2" dia. x 4-1/2"H, round, raised rim, brushed stainless steel, silver (Packed By: 1 Each)
