Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for FOH china baking dishes.
- Authorized FOH dealer, ensuring genuine commercial tabletop and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock FOH BBO038BKC28 china baking dishes
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
FOH BBO038BKC28 Kiln® Ovenware Dish 120 Oz. 15" X 10" X 2-3/4"H
| Manufacturer | FOH® |
|---|---|
| Model Number | BBO038BKC28 |
| Manufacturer Part # | BBO038BKC28 |
| Shape | Rectangular |
| Short Side (approximate) | 10" |
| Construction | Porcelain |
| Long Side / Diameter (approximate) | 15" |
| Height | 2.75" |
| Width | 10" |
| Depth | 15" |
| Weight | 7.05 lbs |
| UPC | 840291044136 |
About this item
Product Details
Product Details
FOH®, BBO038BKC28, Kiln® Ovenware Dish, 120 oz., 15" x 10" x 2-3/4"H, rectangular, without lid, heat resistant up to 500°F, vitrified stoneware, black (Packed By: 1 Each)
