Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for FOH metal tabletop baskets.
- Authorized FOH dealer, ensuring genuine commercial tabletop and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock FOH BBK013GOI22 metal tabletop baskets
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
FOH BBK013GOI22 Wireware™ Bowl 8" Dia. X 2-1/2"H Round
| Manufacturer | FOH® |
|---|---|
| Model Number | BBK013GOI22 |
| Manufacturer Part # | BBK013GOI22 |
| Shape | Round |
| Metal Type | Iron |
| Height | 2.75" |
| Width | 8" |
| Depth | 8" |
| Weight | 3.31 lbs |
| UPC | 840291014146 |
About this item
Product Details
Product Details
FOH®, BBK013GOI22, Wireware™ Bowl, 8" dia. x 2-1/2"H, round, hand-fused, food-safe painted iron, coppered (Packed By: 6 Each Per Case)
