  • Fast shipping available on in-stock Eagle S5-86-2472C wire shelving units
  • Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Free Shipping
FREE Delivery to:
Why you’ll love it
RestaurantSupply.com is your trusted source for Eagle wire shelving units.
Eagle S5-86-2472C 72 Inch 5-Tier Starter Shelving Unit Wire Chrome Finish
Eagle  |  MFG #: S5-86-2472C  |  Item #: 48014
Item: #48014
Technical details
Manufacturer Eagle Group
Model Number S5-86-2472C
Manufacturer Part # S5-86-2472C
Ships Knocked Down
Shelves (5) Shelves
Width (side - side) 72" Wide
Finish Chrome Finish
Posts/Uprights (4) Posts / Uprights
Height 86" High
Depth (front - back) 24" Deep
Type Stationary, Starter Unit
Height 86"
Width 72"
Depth 24"